Czym są hokery kuchenne?

Dodano: 2016-06-10 Przez: admin


Architektura tak szybko się rozwija, że już nawet aktualne meble w niczym nie przypominają tych starodawnych. Obecnie są nowoczesne, nie tylko drewniane i bardzo kolorowe, a nie standardowo - brązowe. Wśród tych mebli znajdują się hokery kuchenne, które idealnie komponują się z nowatorskimi pomieszczeniami. Stają się ich elementem praktycznym i niezwykle dekoracyjnym, bo od razu można je zauważyć, gdy tylko wchodzi się do kuchni wyposażonej w hokery.

Jak dopasować hokery do kuchni?

Na początku warto by było omówić, czym właściwie są hokery. A to niewielkie krzesełka z jedną, przedłużaną nóżką, która na końcówce często się rozszerza, tworząc podstawę. Samo krzesełko jest małym siedziskiem z niskim oparciem, które wykonuje się ze skóry lub innego materiału skóropodobnego. W żadnym wypadku nie może być ono drewniane, bo te krzesła z założenia są nowoczesne, dlatego mają wyglądać nowatorsko i niepowtarzalnie. Hokery kuchenne przypominają stołki barowe, gdyż są wysokie, dlatego najlepiej ustawić je przy wyższym stoliku lub stole. Warto wtedy zwrócić uwagę na ich nóżkę wykonaną najczęściej ze stali, która może być srebrna, czarna lub nawet brązowa. Siedzisko krzesełka także miewa różne barwy, dopasowując się tym samym do rozmaitych pomieszczeń. Aranżując klasyczną kuchnię, najlepiej postawić na stonowane kolory, czyli na biel, brąz, beż lub czerń. Gdy natomiast pomieszczenie ma być nowoczesne, hokery kuchenne powinny być barwne - czerwone, zielone lub niebieskie, a kolory wyraziste, a wręcz neonowe. Najlepiej jednak zrezygnować z wzorzystych tkanin, by nie przesadzić z dekoracjami, bo hoker sam w sobie jest już bardzo ozdobny.

Kupując tego rodzaju hokery, warto od razu wybrać w sklepie pozostałe meble kuchenne. Wszystkie powinny do siebie pasować, by stworzyły razem jednolitą, spójną aranżację. Najlepiej więc trzymać się ściśle jednego stylu architektonicznego i to go włączyć do kuchni, rezygnując tym samym z innych, niepasujących do wybranego stylu trendów i rozwiązań dekoracyjnych.

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Menu